www.fotoalbumik.pl - strona główna

Autorska galeria fotografii
Adam Wypart

O mnieSprzęt fotograficznyArtykuły

Start Galerie:NajlepszePolskaEuropa

Kreta (zachodnia) 2012   (133)

Zwiedzanie niektórych pięknych zakątków zachodniej częœci Krety

Kreta to duża wyspa, największa z dotychczas przez nas odwiedzanych. Zdecydowaliśmy się więc na samodzielne zwiedzanie tylko jej zachodniej części. Wyjątkiem była zorganizowana wycieczka na wyspę trędowatych Spinalongę. Okazało się, że dwa tygodnie to zdecydowanie za mało by nawet pobieżnie poznać połowę wyspy. Z powodu znacznych odległości i czasu potrzebnego na ich pokonanie wybraliśmy kilka najbardziej interesujących nas punktów. Zabrakło czasu i chęci na zwiedzanie miast i zabytków starożytności. Tradycyjnie wybraliśmy naturę. Oto co nas najbardziej zafascynowało, pomimo, że byliśmy na to przygotowani:

- góry - są niemal wszędzie - Kreta jest bardzo górzystą wyspą,

- wąwozy - napotykamy je na każdym kroku, przecinamy lub jedziemy wzdłuż podróżując samochodem,

- dzikie wybrzeża - strome niedostępne wybrzeża dominują w wielu rejonach wyspy,

- odległości - czasem niewielkie nawet odległości na mapie w praktyce pokonywało się znacznie dłużej niż zakładaliśmy, głownie z powodu serpentyn oraz różnic wysokości.

Ogólne wrażenia z pobytu mieliśmy bardzo pozytywne. Kreta oferuje turystom bardzo wiele atrakcji, każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że do wielu miejsc dojedziemy jedynie wypożyczonym samochodem - zwłaszcza jeśli nie mieszkamy w dużej miejscowości. Zaliczyliśmy m.in. wąwóz Samarię oraz prawie całą Aradenę. Zwłaszcza z tego drugiego wąwozu byliśmy bardzo zadowoleni - garstka turystów i przepyszne widoki, a droga dojazdowa to coś niezwykłego. Konieczne pełne obuwie przy zwiedzaniu obu wąwozów!


Komentarze do tego albumu (0) Dodaj komentarz